Małe Bakcynalia

W dniu 14 listopada 2014, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej "BAKCYNALIA", w Akademickim Centrum Kultury "Chatka Żaka", odbędzie się konkurs piosenki turystycznej (żeglarskiej, górskiej i innych) dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych, na który serdecznie zapraszamy wszystkich śpiewających i grających na instrumentach uczniów szkół wszystkich typów.

 

Należy przygotować jedną piosenkę związaną z szeroko pojętą turystyką oraz utwór obowiązkowy – „Jutro popłyniemy daleko”. Występy mogą być zarówno solowe jak i zespołowe. Preferowane będą piosenki autorskie i wykonanie "na żywo" - playbacki z CD nie wchodzą w grę !!! Na autorów najciekawszych utworów i opracowań czekają niezwykłe nagrody.

 

Podczas festiwalu wydarzeniem ma się stać wykonanie piosenki „Jutro popłyniemy daleko" przez jak największą liczbę jednocześnie śpiewających i grających na instrumentach uczestników. Podobne bicie rekordu odbyło się w ubiegłym roku, kiedy to utwór "Żeglarskie Śpiewanie" zaśpiewało i zagrało na fletach prostych 387 uczniów.

 

Apel do nauczycieli i uczniów: Nauczcie się piosenki ”Jutro popłyniemy daleko" oraz gry na dowolnym instrumencie (flet, dzwonki, gitara itp.) i przyłączcie się do bicia nowego rekordu!

 

Jutro popłyniemy daleko [doc] | nuty [JPG]

Karta zgłoszenia do przeglądu Małe Bakcynalia 2014 [doc]

Regulamin Przeglądu Małe Bakcynalia 2014 [doc]

Regulamin

Regulamin Przeglądu Piosenki Turystycznej dla dzieci i młodzieży szkolnej -
„Małe Bakcynalia”

 1. Przegląd Piosenki Turystycznej dla dzieci i młodzieży szkolnej -
  „Małe Bakcynalia”, zwany dalej „Konkursem” odbędzie się w piątek 14.11.2014 roku w ramach XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2014”

 2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół – od szkoły podstawowej po liceum.

 3. Uczestnikami mogą być zespoły wokalne, wokalno- instrumentalne oraz soliści, którzy zgłoszą się do Konkursu poprzez wypełnienie karty zgłoszenia zamieszczonej na stronie www.bakcynalia.art.pl

Zgłoszenia należy wysyłać w nieprzekraczalnym terminie do 3.11.2014 (poniedziałek),

wyłącznie E-MAILEM!!! na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

W temacie e-maila proszę wpisać „Małe Bakcynalia - zgłoszenie konkursowe 2014”.

 1. Uczestnik lub zespół przygotowuje jedną piosenkę o tematyce turystycznej (lub żeglarskiej) i dodatkowy utwór obowiązkowy („Jutro popłyniemy daleko” – słowa: Konstanty Ildefons Gałczyński, muzyka: E. Wang). Utwór zamieszczony jest na stronie www.bakcynalia.art.pl

 2. Podkłady instrumentalne wykonywane muszą być „na żywo” – wspomagać mogą nauczyciele lub inne osoby dorosłe. Niedopuszczalne jest korzystanie z gotowych podkładów na płytach CD lub innych nośnikach. Utwór obowiązkowy przygotować należy tylko w formie wokalnej (do wspólnego wykonania) z możliwością zagrania na dowolnym instrumencie melodii refrenu.

 3. Prezentacja estradowa zgłoszonych piosenek oceniana jest przez Jury powołane przez organizatora.

 4. Jury decyduje o podziale nagród dla laureatów i wyróżnionych w Konkursie, a decyzja ta jest ostateczna i niepodważalna.

 5. Nauczyciel przygotowujący otrzyma podziękowanie w formie dyplomu, a za najlepsze opracowanie piosenki turystycznej Jury przyzna nagrodę indywidualną.

 6. Oprócz nagród rzeczowych wskazani przez Jury laureaci Konkursu otrzymają zaproszenie do udziału w koncercie laureatów XXVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej i Turystycznej „Bakcynalia 2014” w dn. 15.11.2014 (sobota), podczas którego zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia.Zapraszamy na naszą
stronę FB
facebook.com/bakcynalia